Renault Engelli Araç Fiyatları – 2023 Güncel Liste

Renault Engelli Araç Fiyatları aracın genel özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. 2023 yılında rakamların uygun olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca engelli araç olduğundan ÖTV’siz olarak satın alma işlemi yapılır. Engelli araç satın alırken fiyat dahil olmak üzere pek çok konuda önemsenen konu vardır. Aracın benzinli ya da dizel, manuel vites yada otomatik vites olarak çok fazla seçeneğinin olması satın alınacak aracı daha cazip kılar. Aracın ÖTV muafiyeti olması ile fiyatın belli bir oranda azalarak daha uygun fiyatlı olması da aynı şekilde kişilere daha cazip gelir. Motor gücü ve aracın ne kadar seri olduğu da fiyatını doğrudan etkileyen faktörler arasında yer alır. Ek olarak araç satın alınırken de bu gibi hususlara dikkat etmek gerekir. Renault engelli araç fiyatları hakkında genel bir rakam söylenmesi gerekirse ÖTV engelli araç limitinin 2023 yılında 1.004.000 TL’ye kadar yükselmesi söz konusudur. Kişi kendi özel ihtiyaçlarına göre en ideal aracı tercih ederek uygun fiyata satın alır. Engellilere Hangi […]

Renault Engelli Araç Fiyatları – 2023 Güncel Liste

Renault Engelli Araç Fiyatları aracın genel özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. 2023 yılında rakamların uygun olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca engelli araç olduğundan ÖTV’siz olarak satın alma işlemi yapılır.

Engelli araç satın alırken fiyat dahil olmak üzere pek çok konuda önemsenen konu vardır. Aracın benzinli ya da dizel, manuel vites yada otomatik vites olarak çok fazla seçeneğinin olması satın alınacak aracı daha cazip kılar. Aracın ÖTV muafiyeti olması ile fiyatın belli bir oranda azalarak daha uygun fiyatlı olması da aynı şekilde kişilere daha cazip gelir.

Motor gücü ve aracın ne kadar seri olduğu da fiyatını doğrudan etkileyen faktörler arasında yer alır. Ek olarak araç satın alınırken de bu gibi hususlara dikkat etmek gerekir.

Renault engelli araç fiyatları hakkında genel bir rakam söylenmesi gerekirse ÖTV engelli araç limitinin 2023 yılında 1.004.000 TL’ye kadar yükselmesi söz konusudur. Kişi kendi özel ihtiyaçlarına göre en ideal aracı tercih ederek uygun fiyata satın alır.

Engellilere Hangi Araçlar Veriliyor 2023?

Engellilere hangi araçlar veriliyor 2023 yılına ait olan Özel Tüketim Vergisi’nin araç limiti en yüksek 1.004.000 TL’dir. Bu kapsamda engelli bireylerin alacağı aracın net fiyatı ile birlikte motor hacminin 1.6 litreye geçmemesi gerekir. Bu hususlara dikkat edildikten sonra istenilen model sıfır kilometre otomobil satın alınabilir.

Sıfır engelli araç fiyatları engelli bireylere çok daha uygun fiyata gelir. Bunun sebebi ÖTV’nin düşük şekilde seyretmesidir. Engellilerin kullanacağı aracın motor silindir hacminin, 2.800 cm³ altında olması son konusu olduğunda istisnasız bütün binek otomobil veya ticari araçların ÖTV muafiyeti bulunur.

Engelli Raporu İle Hangi Marka Araçlar Alınır?

Engelli raporu ile hangi marka araçlar alınır sorusunda yanıt olarak mağlup ve engelliler için alınan araçların bir takım özellikleri vardır. Bu özellikler ÖTV muafiyeti konusunda geçerli olan özelliklerdir.

Engellilerin almış olduğu aracın ilk özelliklerinden biri motor silindir hacminin 2.800 cm³ altında olmasıdır. Ayrıca motor hacminin 1.6 litreyi geçmemesi gerekir. Bu şekilde ÖTV muafiyeti söz konusu olur.

Renault  markası da uygun fiyatlı olması nedeniyle sık tercih edilen araç markaları arasında yer alır. Renault engelli araç fiyatları 2023 yılında uygun olması ile kişi istediği model aracı tercih edebilir. ÖTV’siz olarak araç satın almak için geçerli olan hususlara dikkat etmek aracın çok daha uygun fiyatlı olmasına imkan sağlar.

İsteğe bağlı olmak kaydıyla otomatik ve benzinli araçlar çok daha sık tercih edilir.  Engelli bireyler kendi hayatlarını daha kolay şekilde idame ettirebilmek için kendilerine en uygun ölçüde ev uygun fiyatta araç satın alabilirler.

En Ucuz Engelli Araç Fiyatları 2023

En ucuz engelli araç fiyatları 2023 yılında Renault markası dikkat çekmektedir. Markanın kendine ait özellikleri alanında çoğu kişinin tercih etmesine imkan sağlar. Konforlu ve güvenli özellikleri ile engelli bireylerin yaşam kalitesini arttıracak bir araç modelidir.

En Ucuz Engelli Araç Fiyatları

En Ucuz Engelli Araç Fiyatları

Aracın yürüyen aksamlarında ki eşsiz detaylar engelli bireylerin yaşam kalitesini doğrudan arttırır. ÖTV’siz ve indirimli engelli araç satın alımının geçerli olması için belirlenen şartlar geçerli olduğunda kişi kendine uygun fiyatlı araç alabilir.

Aracın motorunun silindir hacmine bağlı olarak gelişen ÖTV oranları aracın fiyatını çok daha uygun hale getirebilir. Motor silindir hacmine bağlı olarak değişiklik gösteren ÖTV oranlarının aynı zamanda aracın türüne göre de değiştiği görülür. Ek olarak %45 ve % 225 oranın da bir araç türüne bağlı olarak değişen ÖTV oranı engelli vatandaşların çok daha indirimli şekilde araç satın alabilmesine imkan sağlar.

Bu bağlamda engelli bireyin araç satın alma konusunda kendisinden istenilen evraklar aşağıda maddeler halinde yer alır.

  • Bireyin kendine ait olan engel raporu
  • Vergi dairesinden alınmış olunan ÖTV ödeme belgesi
  • Bireyin kendine ait olan sürücü belgesi

Yukarıdaki belgeler tamamlandıktan sonra ve aracın ilgili ÖTV oranlarına uygun özelliklere sahip olması durumunda kişi kendine uygun fiyata sıfır araç satın alabilir.

Engelli bireyin engellilik yüzdesi ve ÖTV oranının değişmesine neden olur. Birey hangi nedenden dolayı engelli ise aldığı belgede ki engellilik oranı alacağı aracın fiyatı belli bir oranda düşürür.

Diğer yazılarımızı mutlaka okuyun.

Benzer Yazılar

Hyundai ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Haberler 4 ay önce

Hyundai ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi – Ülkemizde en çok tercih edilen araba markalarından birisi olan Hyundai birbirinden farklı modellerini her sene yenilemektedir. Ancak araç fiyatları ülkemizde hangi marka olursa olsun yüksek seviyelerde seyretmeye devam ediyor, buna bağlı olarak araç almak istiyorsanız mutlaka Hyundai ÖTV muafiyetli fiyat listesi göz atmalısınız.İçindekilerHyundai ÖTV Muafiyetli Araç Listesi Hyundai Elantra ÖTV’siz Araç Fiyatları 2024Hyundai i20 ÖTV’siz Araç Fiyatları 2024Hyundai Tucson ÖTV’siz Araç Fiyatları 2024Hyundai Bayon ÖTV’siz Araç Fiyatları 2024 Özel Tüketim Vergisinin kısaltılmış haliyle ÖTV, birden çok mal ve hizmetin satışında ödenmesi zorunlu tutulan bir vergidir. Devletin çok önemli bir gelir kaynağı olan Özel Tüketim Vergisinin hangi ürün ve hizmetlerde geçerli olacağı da kanunlarca belirlenmiştir. ÖTV muafiyeti ise belli başlı şartları taşıyan kişilere sunulmaktadır, ülkemizde belli oranlarda engelli bireylere ÖTV muafiyetli araç satışı yapılmaktadır. Hurda Belgeli Araç Nasıl Trafiğe Çıkar? 2024 başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir. Hyundai ÖTV Muafiyetli Araç Listesi Hyundai marka ve modellerinin […]

Toyota ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Haberler 4 ay önce

Toyota ÖTV muafiyetli fiyat listesi en çok merak edilen konularından başında gelip ülkemizde bu denli tercih edilen markalardan birisi olan Toyota markasını tercih edenlerin merak ettiği konulardan birisidir.İçindekilerToyota ÖTV Corolla Engelli Araç Fiyat Listesi 2024 ÖTV MuafiyetliToyota ÖTV Corolla Hybrid Engelli Araç Fiyatları 2024Toyota Yaris Engelli Araç Fiyat Listesi 2024 ÖTV İndirimliToyota ÖTV C-HR Engelli Araç Fiyat Listesi 2024 ÖTV’sizToyota ÖTV Proace City Engelli Araç Fiyatları 2024 ÖTV’siz Toyota ülkemizde en çok tercih edilen markalardan birisidir. Birçok model ve özelliği bulunan bu marka araçlar son derece güçlü motora ve estetik görünüşe sahiptir, bu araçların bu denli tercih edilmesinin bir nedeni de ÖTV muafiyetli olmasıdır. Özellikle engelli bireylerimiz için özel olarak dizayn edilmiş modelleri de bulunmaktadır. ÖTV muafiyeti ülkemizde geçerli olan araç alımından belli oranda verginden muaf olmaktır. Yani 1 milyona alacağınız aracı ÖTV muafiyeti sayesinde 500-600 bine almış olursunuz. Toyota ÖTV Corolla Engelli Araç Fiyat Listesi 2024 ÖTV Muafiyetli Toyota […]

Ford ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Haberler 4 ay önce

Ülkemizde en çok tercih edilen araç markalarından birisi de Ford olup Ford satın almak isteyenler genelde Ford ÖTV muafiyetli fiyat listesi hakkında bilgi almak istiyor, bunun nedeni araçların özellikle yükselen ekonomik düzende son derece yüksek fiyatlı olması, özellikle ÖTV indirimi sonrasında araç fiyatlarında belli bir düşüş meydana gelecektir.İçindekilerFord ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi Ford Focus Ford ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi Ford PumaFord Fiesta Engelli Araç Fiyatları 2024 ÖTV’sizFord Kuga Engelli İndirimi 2024Ford Courier ÖTV’siz Araç Fiyatı 2024 Ford markasının tercih edenler için sunduğumuz bu yazıda küçük HB tarzı bir araç sevenler için Ford Fiesta şehir içi kullanım uygunluğuyla oldukça iyi bir seçenektir. Sedan modeli araç arayanlar için de Ford Focus iyi bir seçim olabilir. Hem konforu iyi olsun hem de yerden yüksek yapıda olsun diyorsanız Ford Puma ya da Ford Kuga seçeneklerine göz atabilirsiniz. Ford ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi Ford Focus  Mükemmel sürüş deneyimi ve sağlam yapısıyla dikkat çeken araç modellerinden birisi […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele