Kıbrıs Araba Fiyatları

Yavru vatan Kıbrıs birçok konuda Türkiye’nin eti kemiği olmuştur, bunun nedeni Kıbrıs’ın demografik yapısı özellikle ülkede zengin sayısı bazı konularda fazla olduğu için araç fiyatları bakımından da son derece ucuzdur, bu yazımızda Kıbrıs araba fiyatları hakkında çeşitli bilgiler vereceğiz. Türkiye’de yaşayanlar için Kıbrıs araba fiyatları 2024 listesi son zamanların en çok araştırılan konularından birisi olmuştur. Son zamanlarda özellikle vergi dilimlerindeki yükseliş ve dövizdeki artıştan dolayı ülkede araba almak zorlaştır. Birçok kişi de daha uygun araba almak umuduyla Kıbrıs, Gürcistan gibi ülkeleri tercih etmeye başladı, bunun nedeni buradaki araba fiyatlarının ülkemize oranla daha uygun olması, peki Kıbrıs araba fiyatları ne kadar? Gelin bakalım. Kıbrıs Araba Fiyatları Uygun mu? Kıbrıs’ta araba almak için araba fiyatlarının çok ucuz olduğu söylenemez. Euro para birimiyle fiyatlandırıldığından dolayı TL birimine oranla daha pahalı rakamlar çıkıyor. Örnek verecek olursak Kıbrıs’ta Volvo XC 90 otomatik 2,500,000 TL’den başlayan fiyatlarla piyasada satılıyor. 2024 model olan Volkswagen Polo manuel ise […]

Kıbrıs Araba Fiyatları

Yavru vatan Kıbrıs birçok konuda Türkiye’nin eti kemiği olmuştur, bunun nedeni Kıbrıs’ın demografik yapısı özellikle ülkede zengin sayısı bazı konularda fazla olduğu için araç fiyatları bakımından da son derece ucuzdur, bu yazımızda Kıbrıs araba fiyatları hakkında çeşitli bilgiler vereceğiz.

Türkiye’de yaşayanlar için Kıbrıs araba fiyatları 2024 listesi son zamanların en çok araştırılan konularından birisi olmuştur. Son zamanlarda özellikle vergi dilimlerindeki yükseliş ve dövizdeki artıştan dolayı ülkede araba almak zorlaştır. Birçok kişi de daha uygun araba almak umuduyla Kıbrıs, Gürcistan gibi ülkeleri tercih etmeye başladı, bunun nedeni buradaki araba fiyatlarının ülkemize oranla daha uygun olması, peki Kıbrıs araba fiyatları ne kadar? Gelin bakalım.

Kıbrıs Araba Fiyatları Uygun mu?

Kıbrıs’ta araba almak için araba fiyatlarının çok ucuz olduğu söylenemez. Euro para birimiyle fiyatlandırıldığından dolayı TL birimine oranla daha pahalı rakamlar çıkıyor. Örnek verecek olursak Kıbrıs’ta Volvo XC 90 otomatik 2,500,000 TL’den başlayan fiyatlarla piyasada satılıyor. 2024 model olan Volkswagen Polo manuel ise 750,000 TL’dir.

Kıbrıs araç fiyatları 2024 listesi bakımından Türkiye’ye oranla daha uygun fiyatlarla satışı yapılmaktadır. Ancak 2025’de ise daha yüksek fiyatlarla satışı bekleniyor.

Kıbrıs’ın araba piyasasında rakamların daha uygun olduğu görülecektir. Bu bölgede yaşayan vatandaşlar için gerçekten ucuz olduğunu belirtebiliriz. Çünkü bölgede ÖTV gibi vergiler alınmıyor.  Ancak Türkiye’ye aynı aracı getirmek istediğiniz zaman bir an da ÖTV yükümlülüğü doğmaktadır.

Kıbrıs Araba Fiyatları

Kıbrıs Araba Maliyeti Ne Kadar?

Kıbrıs’ta araç almak isteyenler ilk olarak araç maliyet analizini yapması gerekir. Araç maliyet analizinde türünü en popüler arabaları göz önüne alırken aynı zamanda da yeni teknoloji ürünleri elektrikli arabaları hesaba kattık.

Kasko ve Trafik Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir? – 2024 – Webinlo başlıklı yazımızda göz atabilirsiniz. 

Önümüzdeki 20 yıl içinde elektrikli arabalar daha çok tercih edileceğinden dolayı listemizin belli sıralarında bu elektrikli araçları dahil etmemiz daha iyi olur diye düşündük.

Kıbrıs’ta ÖTV’siz araç satışları merak edenler için ele aldığımız. Kıbrıs’ta araç maliyeti ne kadar? En ucuz Kıbrıs arabası kaç TL? İşte detaylar…

Güncel Kıbrıs Araba Fiyatları 2024 Listesi

Yavru vatan Kıbrıs, Türkiye’nin güney kesiminde yer alan kumarın bahsin, tatil, ucuz içkiler ve gece hayatının çok yoğun olduğu bölgelerden birisidir. Bu bölgenin en güzel tarafından birisi de araba satışlarında ÖTV alınmamasıdır.

Ancak bu fırsattan sadece Kıbrıs halkı faydalanabiliyor. Genel olarak Kıbrıs araba fiyatları analizinde Volvo XC 40 Kıbrıs fiyatları gibi üst segment bir araba 2024 yılında 1,350,000 TL’ye alınabiliyor. BMW 4 Series otomatik araba ise 2,500,000 TL civarında alınabiliyor.

Kıbrıs piyasası çok çeşitli araçlardan oluşuyor. Fiyat farkları ise araç model ve markasına göre farklılık göstermektedir. Satışlar daha çok sterlin, Euro ve Türk Lirası olarak 3 para birimi üzerinden yapılıyor. Kur seviyesinden kaynaklı araçlar Türklere pahalı olsa da yerel halk ve Avrupa vatandaşları için daha cazip fiyatlarla satışı yapılmaktadır.

2024 Yılı Kıbrıs’ta Sıfır Araba Fiyatları Güncel Listesi:

2024 Kıbrıs’ta Volvo XC 90 otomatik 2,500,000 TL – 3,000,000 TL
2024 Kıbrıs’ta Volvo XC 60 otomatik 1,990,000 TL – 2,100,000 TL
2024 Kıbrıs’ta Volvo XC 40 otomatik 1,350,000 TL – 1,500,000 TL
2024 Kıbrıs’ta Jeep Wrangler JL otomatik 1,990,000 TL – 2,100,000 TL
2024 Kıbrıs’ta Volkswagen Golf otomatik 750,000 TL – 850,000 TL
2024 Kıbrıs’ta Volkswagen Polo manuel 565,000 TL – 600,000 TL
2024 Kıbrıs’ta Audi 3 otomatik benzin 750,000 TL – 850,000 TL
2024 Kıbrıs’ta Seat Ibiza manuel benzin 565,000 TL – 600,000 TL

 

2. El Kıbrıs Araba Fiyatları 2024 Tablosu

Kıbrıs her ne kadar araba fiyatları konusunda Türkiye’ye oranla daha uygun olsa da ikinci el araç piyasası konusunda çok hareketlidir. Özellikle kurda yaşanan yükseliş nedeniyle Türklerin ilgisini genelde 2. El Kıbrıs araba fiyatları 2024 listesi konusunda çeker.

Özellikle örnek verecek olursak Audi 3 modeli otomatik benzin modeli için 450,000 TL üzerinden satışı yapılır. Türkiye’de özellikle bu türden araçlar 1,000,000 TL üzerinde ikinci el maliyetleri üzerinden satışı yapılmaktadır. Sıfır araba almak isteyen ama alamayan kişiler için Kıbrıs araba fiyatları Türkiye’ye oranla daha uygundur. Birkaç sene sürdükten sonra Türkiye’ye getirerek ÖTV indiriminden de yararlanabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Hyundai ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Haberler 4 ay önce

Hyundai ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi – Ülkemizde en çok tercih edilen araba markalarından birisi olan Hyundai birbirinden farklı modellerini her sene yenilemektedir. Ancak araç fiyatları ülkemizde hangi marka olursa olsun yüksek seviyelerde seyretmeye devam ediyor, buna bağlı olarak araç almak istiyorsanız mutlaka Hyundai ÖTV muafiyetli fiyat listesi göz atmalısınız.İçindekilerHyundai ÖTV Muafiyetli Araç Listesi Hyundai Elantra ÖTV’siz Araç Fiyatları 2024Hyundai i20 ÖTV’siz Araç Fiyatları 2024Hyundai Tucson ÖTV’siz Araç Fiyatları 2024Hyundai Bayon ÖTV’siz Araç Fiyatları 2024 Özel Tüketim Vergisinin kısaltılmış haliyle ÖTV, birden çok mal ve hizmetin satışında ödenmesi zorunlu tutulan bir vergidir. Devletin çok önemli bir gelir kaynağı olan Özel Tüketim Vergisinin hangi ürün ve hizmetlerde geçerli olacağı da kanunlarca belirlenmiştir. ÖTV muafiyeti ise belli başlı şartları taşıyan kişilere sunulmaktadır, ülkemizde belli oranlarda engelli bireylere ÖTV muafiyetli araç satışı yapılmaktadır. Hurda Belgeli Araç Nasıl Trafiğe Çıkar? 2024 başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir. Hyundai ÖTV Muafiyetli Araç Listesi Hyundai marka ve modellerinin […]

Toyota ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Haberler 4 ay önce

Toyota ÖTV muafiyetli fiyat listesi en çok merak edilen konularından başında gelip ülkemizde bu denli tercih edilen markalardan birisi olan Toyota markasını tercih edenlerin merak ettiği konulardan birisidir.İçindekilerToyota ÖTV Corolla Engelli Araç Fiyat Listesi 2024 ÖTV MuafiyetliToyota ÖTV Corolla Hybrid Engelli Araç Fiyatları 2024Toyota Yaris Engelli Araç Fiyat Listesi 2024 ÖTV İndirimliToyota ÖTV C-HR Engelli Araç Fiyat Listesi 2024 ÖTV’sizToyota ÖTV Proace City Engelli Araç Fiyatları 2024 ÖTV’siz Toyota ülkemizde en çok tercih edilen markalardan birisidir. Birçok model ve özelliği bulunan bu marka araçlar son derece güçlü motora ve estetik görünüşe sahiptir, bu araçların bu denli tercih edilmesinin bir nedeni de ÖTV muafiyetli olmasıdır. Özellikle engelli bireylerimiz için özel olarak dizayn edilmiş modelleri de bulunmaktadır. ÖTV muafiyeti ülkemizde geçerli olan araç alımından belli oranda verginden muaf olmaktır. Yani 1 milyona alacağınız aracı ÖTV muafiyeti sayesinde 500-600 bine almış olursunuz. Toyota ÖTV Corolla Engelli Araç Fiyat Listesi 2024 ÖTV Muafiyetli Toyota […]

Ford ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Haberler 4 ay önce

Ülkemizde en çok tercih edilen araç markalarından birisi de Ford olup Ford satın almak isteyenler genelde Ford ÖTV muafiyetli fiyat listesi hakkında bilgi almak istiyor, bunun nedeni araçların özellikle yükselen ekonomik düzende son derece yüksek fiyatlı olması, özellikle ÖTV indirimi sonrasında araç fiyatlarında belli bir düşüş meydana gelecektir.İçindekilerFord ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi Ford Focus Ford ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi Ford PumaFord Fiesta Engelli Araç Fiyatları 2024 ÖTV’sizFord Kuga Engelli İndirimi 2024Ford Courier ÖTV’siz Araç Fiyatı 2024 Ford markasının tercih edenler için sunduğumuz bu yazıda küçük HB tarzı bir araç sevenler için Ford Fiesta şehir içi kullanım uygunluğuyla oldukça iyi bir seçenektir. Sedan modeli araç arayanlar için de Ford Focus iyi bir seçim olabilir. Hem konforu iyi olsun hem de yerden yüksek yapıda olsun diyorsanız Ford Puma ya da Ford Kuga seçeneklerine göz atabilirsiniz. Ford ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi Ford Focus  Mükemmel sürüş deneyimi ve sağlam yapısıyla dikkat çeken araç modellerinden birisi […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele