Mazda Fiyat Listesi 2024

Mazda fiyat listesi son zamanlarda merak edilen araba fiyatları arasında yer almaktadır. Mazda dünyanın en çok tercih edilen araba markalarından birisi olup hem yapısı hem de sürüş özelliklerinden dolayı son derece konforludur. Mazda markası ürettiği birçok model sayesinde dünyanın birçok bölgesinde satışı yapılmaktadır. Mazda çok güzel tasarıma sahip olan bir Japon markasıdır. Son zamanlarda araba sektöründe yaşanan canlılıktan dolayı araba modellerine karşı olan ilgi gittikçe artmaktadır. Mazda markasının özelliklerine bakacak olursak yeni araba almak isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken bir markadır, buna bağlı olarak Mazda fiyat listesi de merak edilmektedir. Araba denilince Alman markaları yüksek kalite ve özelliği ile tercih edilen bir araba modelidir. Son derece revaçta olan kaliteli ürünlerdir. Alman markaları ülkemizde ne kadar pahalı olsa da kalite anlamında en çok tercih edilen araba modelleridir. Mazda Neden Seçilmelidir? Mazda markası insanların şahsın zevkine değişiklik gösterebilir. Ülkemizde Mercedes markası ve Mazda markası arasında bir savaş olsa da bu tatlı savaş […]

Mazda Fiyat Listesi 2024

Mazda fiyat listesi son zamanlarda merak edilen araba fiyatları arasında yer almaktadır. Mazda dünyanın en çok tercih edilen araba markalarından birisi olup hem yapısı hem de sürüş özelliklerinden dolayı son derece konforludur. Mazda markası ürettiği birçok model sayesinde dünyanın birçok bölgesinde satışı yapılmaktadır.

Mazda çok güzel tasarıma sahip olan bir Japon markasıdır. Son zamanlarda araba sektöründe yaşanan canlılıktan dolayı araba modellerine karşı olan ilgi gittikçe artmaktadır.

Mazda markasının özelliklerine bakacak olursak yeni araba almak isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken bir markadır, buna bağlı olarak Mazda fiyat listesi de merak edilmektedir.

Araba denilince Alman markaları yüksek kalite ve özelliği ile tercih edilen bir araba modelidir. Son derece revaçta olan kaliteli ürünlerdir. Alman markaları ülkemizde ne kadar pahalı olsa da kalite anlamında en çok tercih edilen araba modelleridir.

Mazda Fiyat Listesi

Mazda Neden Seçilmelidir?

Mazda markası insanların şahsın zevkine değişiklik gösterebilir. Ülkemizde Mercedes markası ve Mazda markası arasında bir savaş olsa da bu tatlı savaş her zaman Mercedes markasından yana bir seçim göstermiştir, çünkü Mercedes markası Mazda’ya oranla daha popüler hale gelmiştir.

Her iki markanın kendine özgü özellikleri ve yapısı bulunmaktadır.  Yukarıda yer alan markaların her biri kendi alanında çok kaliteli ömürlük arabalar üretmişlerdir. Bu arabaların temel özelliği de kreatif tasarıma sahip olmalarıdır.

Mazda Nasıl Üretildi?

Japonya temelli bir Japon otomobil markası olan Hiroşima markasının üretmiş olduğu Mazda, hayatına 1920’de Japonya’da kurulan Toyo Cork Kogyo Co. Ltd adıyla faaliyetlere başladı.

Toyo Cork Cogyo 1927’de ise Toyo Kogyo Co. Ltd adını aldı. Toyo Kogyo, 1931’de Mazda-Go’nun tank üretimine başladı.

Toyo Kogyo, II. Dünya Savaşı sırasında ise silah üretti. Bu silahların bugün en popüler olanı ise 30 – 35 serisi Tip 99 tüfekti. Şirket daha sonra kendi adını 1984 Mazda olarak aldı. Mazda R360 modeli 1960’da piyasaya sürüldü ardından Mazda Carol piyasaya sürüldü.

Mazda’nın Anlamı Nedir?

Mazda araçları hakkında merak edilen bir diğer soru da Mazda kavramı ne anlama gelir? Sorusudur. Mazda şirketin kurucusu olan Jujiro Matsuda tarafından belirlenmiştir. Mazda kelimesi, batı dillerinde “ahiret” ve “Tanrı’nın denetimi altında” anlamına gelmektedir.

Matsuda, Mazda markasıyla otomobillerinin daha iyi bir güçle çalışması ve sürücülerinin de üstün bir deneyim sunması amacını taşıdığı söylenmiştir.

Mazda Fiyat Listesi 2024 Ocak

Mazda fiyat listesi 2024 Mazda 2, Mazda 6, Mazda CX-5 ve Mazda MX-5 şeklinde farklı modellere ayrılır, buna bağlı olarak Mazda fiyat listesi şu şekildedir;

Almanya Araba Fiyatları Nedir? 2024 Rehber – Webinlo başlıklı konumuza da göz atabilirsiniz.

Mazda 2 Fiyat Listesi 2024 Ocak

Mazda modelinin en çok tercih edilen modellerinden birisi olan Mazda 2 modeli son derece üstün ve konforludur.

Mazda 2 1.5 SKY-G Power Sense AT—– 287 bin TL’den başlayan fiyatlar

Mazda 6 Fiyat Listesi 2024 Ocak

Üstün donanım seviyesi sayesinde dünyanın en çok tercih edilen marka modellerinden olan Mazda 6 donanım paketiyle ortaya çıkar. Elektrikli sunroof, havalandırmalı, ısıtmalı, sürücü koltuğu, Bose ses sistemi, 360 derece görüş monitörü, ” renkli dokunmatik ekran, geri görüş kamerası, sürüş modu seçimi, çift bölgeli otomatik klima, yağmur sensörü özellikleri bulunmaktadır.

Mazda 6, şehrin içinde 7.4L, şehir dışında ise 5.5L, ortalama 6.1L yakıt tüketmektedir. Maksimum hızı 209 km/s olup, 0-100 km 10.8’de hızlanmalıdır.

Mazda 6 2.0 SKY-G AT Power Sense Benzinli        -337 bin TL

Mazda 6 2.0 SKY-G AT Power Sense Beyaz Deri – 500 bin TL

Mazda CX-5 Fiyat Listesi 2024 Ocak

Mazda CX-5, Skyactiv-G 2.0L modeli üstün özelliklere sahip bir araba markası olup motor seçeneği sayesinde satışa çıkarılmıştır. Bu motor 165 PS güç ile 213 Nm tork üretmektedir. Bu araba modelinde 6 ileri şanzıman özelliği bulunmaktadır.

Mazda CX-5 şehrin içinde 7.0L, şehrin dışında ise 6.1L, ortalama olarak da 6.4L yakıt tüketmektedir. Maksimum hızı 188 km/s olup, 0-100 km hızlanması 10.3 saniyedir. Bagaj hacmi 506L’dir.

Mazda CX-5 2.0 SKY-G 4×4 AT Power Sense Beyaz Deri     2.586.000           3.102.000           –

Mazda CX-5 2.0 SKY-G 4×4 AT Power Sense Sport (Siyah Deri)       2.595.000           3.112.000               –

Mazda CX-5 2.0 SKY-G 4×4 AT Power Sense Plus (Nappa- Brown) 2.607.000           3.127.000

Benzer Yazılar

Hyundai ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Haberler 4 ay önce

Hyundai ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi – Ülkemizde en çok tercih edilen araba markalarından birisi olan Hyundai birbirinden farklı modellerini her sene yenilemektedir. Ancak araç fiyatları ülkemizde hangi marka olursa olsun yüksek seviyelerde seyretmeye devam ediyor, buna bağlı olarak araç almak istiyorsanız mutlaka Hyundai ÖTV muafiyetli fiyat listesi göz atmalısınız.İçindekilerHyundai ÖTV Muafiyetli Araç Listesi Hyundai Elantra ÖTV’siz Araç Fiyatları 2024Hyundai i20 ÖTV’siz Araç Fiyatları 2024Hyundai Tucson ÖTV’siz Araç Fiyatları 2024Hyundai Bayon ÖTV’siz Araç Fiyatları 2024 Özel Tüketim Vergisinin kısaltılmış haliyle ÖTV, birden çok mal ve hizmetin satışında ödenmesi zorunlu tutulan bir vergidir. Devletin çok önemli bir gelir kaynağı olan Özel Tüketim Vergisinin hangi ürün ve hizmetlerde geçerli olacağı da kanunlarca belirlenmiştir. ÖTV muafiyeti ise belli başlı şartları taşıyan kişilere sunulmaktadır, ülkemizde belli oranlarda engelli bireylere ÖTV muafiyetli araç satışı yapılmaktadır. Hurda Belgeli Araç Nasıl Trafiğe Çıkar? 2024 başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir. Hyundai ÖTV Muafiyetli Araç Listesi Hyundai marka ve modellerinin […]

Toyota ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Haberler 4 ay önce

Toyota ÖTV muafiyetli fiyat listesi en çok merak edilen konularından başında gelip ülkemizde bu denli tercih edilen markalardan birisi olan Toyota markasını tercih edenlerin merak ettiği konulardan birisidir.İçindekilerToyota ÖTV Corolla Engelli Araç Fiyat Listesi 2024 ÖTV MuafiyetliToyota ÖTV Corolla Hybrid Engelli Araç Fiyatları 2024Toyota Yaris Engelli Araç Fiyat Listesi 2024 ÖTV İndirimliToyota ÖTV C-HR Engelli Araç Fiyat Listesi 2024 ÖTV’sizToyota ÖTV Proace City Engelli Araç Fiyatları 2024 ÖTV’siz Toyota ülkemizde en çok tercih edilen markalardan birisidir. Birçok model ve özelliği bulunan bu marka araçlar son derece güçlü motora ve estetik görünüşe sahiptir, bu araçların bu denli tercih edilmesinin bir nedeni de ÖTV muafiyetli olmasıdır. Özellikle engelli bireylerimiz için özel olarak dizayn edilmiş modelleri de bulunmaktadır. ÖTV muafiyeti ülkemizde geçerli olan araç alımından belli oranda verginden muaf olmaktır. Yani 1 milyona alacağınız aracı ÖTV muafiyeti sayesinde 500-600 bine almış olursunuz. Toyota ÖTV Corolla Engelli Araç Fiyat Listesi 2024 ÖTV Muafiyetli Toyota […]

Ford ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Haberler 4 ay önce

Ülkemizde en çok tercih edilen araç markalarından birisi de Ford olup Ford satın almak isteyenler genelde Ford ÖTV muafiyetli fiyat listesi hakkında bilgi almak istiyor, bunun nedeni araçların özellikle yükselen ekonomik düzende son derece yüksek fiyatlı olması, özellikle ÖTV indirimi sonrasında araç fiyatlarında belli bir düşüş meydana gelecektir.İçindekilerFord ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi Ford Focus Ford ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi Ford PumaFord Fiesta Engelli Araç Fiyatları 2024 ÖTV’sizFord Kuga Engelli İndirimi 2024Ford Courier ÖTV’siz Araç Fiyatı 2024 Ford markasının tercih edenler için sunduğumuz bu yazıda küçük HB tarzı bir araç sevenler için Ford Fiesta şehir içi kullanım uygunluğuyla oldukça iyi bir seçenektir. Sedan modeli araç arayanlar için de Ford Focus iyi bir seçim olabilir. Hem konforu iyi olsun hem de yerden yüksek yapıda olsun diyorsanız Ford Puma ya da Ford Kuga seçeneklerine göz atabilirsiniz. Ford ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi Ford Focus  Mükemmel sürüş deneyimi ve sağlam yapısıyla dikkat çeken araç modellerinden birisi […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele